„Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie przeżywać jakieś niepowodzenia czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi” św. Jan Paweł II

Pielgrzymka dziękczynna dzieci klas III za dar I komunii św.

23-05-2018, 08:39

Dzieci naszej parafii w Rybarzowicach po uroczystości I-szej Komunii Św. wyjeżdżają na dziękczynne pielgrzymki za dar eucharystii. Wybieramy różne miejsca, aby w nich podziękować P. Jezusowi za ten dar, który zapewnia życie wieczne. W tym roku odwiedziliśmy najpierw Kaplicówkę w SKOCZOWIE. Data naszego wyjazdy zbiegła się w czasie z 23 rocz. pobytu Jana Pawła II w naszej Ojczyźnie. Modliliśmy się w miejscu, w którym kiedyś sprawował mszę św. nasz papież i wzięliśmy udział w krótkim koncercie na trąbkach ku czci św. papieża. Tamteż odmówiliśmy litanię do Matki Bożej. Następnie odwiedziliśmy Sanktuarium Św. Mikołaja w Pierścu koło Skoczowa. Tam też odbyła się uroczysta msza św., podczas której dzieci podziękowały za dar komunii św., którą po raz pierwszy przyjęły w niedzielę 6 maja. Po mszy św. ks. proboszcz Zbigniew Paprocki przedstawił historię figury św. Mikołaja zachęcając dzieci, aby często modliły się do tego pewnie ulubionego patrona młodych pokoleń. Można było zabrać ze świątyni specjalną chusteczkę, która potarta o figurę świętego ma przynosić ulgę w cierpieniu przykładana do bolesnego miejsca na ciele. Po posiłku odwiedziliśmy Zagrodę Żubrów w Pszczynie, gdzie miło spędziliśmy czas popołudniowy. Dziękujemy Panu Bogu za piękną pogodę oraz wszystkim za miłą  atmosferę.