„Gdy będzie wam trudno, gdy będziecie przeżywać jakieś niepowodzenia czy zawód, niech myśl wasza biegnie ku Chrystusowi” św. Jan Paweł II

Wakacje dzieci we Włoszech

09-07-2018, 14:04

W tym roku dzieci i młodzież naszej parafii wyjechały na wakacje na półwysep Gargano we Włoszech.  Na miejscu codziennym punktem programu było plażowanie na pięknej adriatyckiej plaży, dlatego każdego dnia spędzaliśmy tam wiele czasu. W kolejnych dniach odwiedziliśmy dwa przepiękne miasteczka: Vieste i Peschici. Jedliśmy  pyszne lody, robiliśmy unikalne zdjęcia i oczywiście kupowaliśmy pamiątki. Naszą modlitwą objęliśmy naszych rodziców i najbliższych w sanktuarium św. Michała Archanioła na górze Gargano w Monte San Angelo. W tym dniu pojechaliśmy również do San Giovanni Rotondo, w którym znajduje się Sanktuarium Ojca Pio. Tam zwiedziliśmy miejsca związane z życiem, działalnością i przesłaniem Ojca Pio, do którego pielgrzymują tysiące ludzi z całego świata. Historię życia św. Pio przybliżył nam pani przewodni Beata, która bardzo ciekawie opowiadała o świętym stygmatyku. Był także czas na osobistą modlitwę i złożenie na specjalnych karteczkach podziękowań i próśb skierowanych do Ojca Pio. W Lanciano modliliśmy się w Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, abyśmy w Pana Jezusa coraz bardziej wierzyli, Jemu ufali i Jego kochali. W kolejnym dniu naszego pobytu na Gargano popłynęliśmy w rejs, w czasie którego podziwialiśmy piękno wybrzeża Adriatyku, a przede wszystkim liczne groty, do których wpływaliśmy specjalną łodzią. Do parafii wróciliśmy pełni wrażeń dziękując Bogu za szczęśliwy pobyt i wiele niezapomnianych wspomnień z wakacyjnego pobytu we Włoszech.

foto: Anna Wojtusiak - Boba