Ekologiczna niedziela w Rybarzowicach

10-12-2018, 15:31

Z racji trwającego w Katowicach szczytu klimatycznego COP24 w naszej parafii przypomnieliśmy o wspólnej odpowiedzialności za ziemię i klimat. Zostały przedstawione niektóre dane jak np. "wśród 50 europejskich miast z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem, aż 33 znajduje się w Polsce. Roczna liczba zgonów spowodowana tą sytuacją szacowana jest na prawie 40 tysięcy. Smog zabija." Są to poruszające statystyki, które rosną każdego roku i sprawiają, że nasze życie staje się coraz mniej komfortowe. "Klimat jest w twoich rękach" -  brzmi jedno z haseł katowickich spotkań. Starajmy się choćby w minimalny sposób wpływać na poprawę klimatu i środowiska wokół nas gdyż Ziemia jest naszym wspólnym domem. Po mszy kierownictwo naszej szkoły oraz wybrane dzieci zabrały budki lęgowe dla sikorek przygotowane na tę okazję jako symbol troski naszej społeczności o środowisko. Zostaną one  powieszone jeszcze przed Świętami i  w przyszłym roku staną się bezpiecznym miejscem gniazdowania sikory bogatki.