Światełko Pokoju

22-12-2018, 12:52

Światełko Pokoju to piękna tradycja: w 1986 roku w Australii rozpoczęła się akcja skautów i harcerzy roznoszenie światełka będącego symbolem pokoju, miłości, braterstwa i nadziei pochodzącego z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju jest  przekazywane do kościołów, szkół, urzędów, szpitali i instytucji i mieszkańców.

Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w przekazywaniu Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991 roku. Tradycyjnie przekazanie światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Tego samego dnia trafia ono do Krakowa i Częstochowy, skąd rozprzestrzenia się po całej Polsce, aby za pomocą rąk harcerek i harcerzy dotrzeć do wszystkich. Potem światło sztafetą wędruje dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.

W naszej parafii światełko umieszczone zostało  przy ołtarzu i zapraszamy, aby je zabierać do swoich domówi na groby najbliższych. Serdecznie dziękujemy harcerzom za jego dostarczenie do naszej parafii.