Procesja Bożego Ciała

20-06-2019, 13:08

Już od kilku wieków wychodzą chrześcijanie w święto Bożego Ciała na ulice, place miast i wiejskie drogi, które w tym dniu zamieniają się we wspaniałą świątynię dla Boga Żywego. Trudno oprzeć się urokowi tych zbiorowych manifestacji wiary w Boga ukrytego w Hostii Świętej. Ulice i domy przystrojone, świeża wiosenna zieleń, mnóstwo kwiatów. Ołtarze, świece, sztandary, feretrony, obrazy, dzieci pierwszokomunijne w bieli, dziewczynki sypiące kwiaty. W centrum tego podniosłego świętowania jest On, Chrystus - ukryty w małym kawałku chleba: Słońce wszechświata, Początek i Koniec wszystkiego, Droga ludzkiego pielgrzymowania przez doczesność do wieczności. Uroczysty charakter święta Bożego Ciała nie może nigdy przysłonić nam zasadniczej prawdy, że najpiękniejszą i najgodniejszą monstrancją dla Chrystusa jest żywe serce człowieka, a najwspanialszą procesją jest "procesja serca", która kończy się spotkaniem z Nim w Komunii św.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uświetnienia procesji Bożego Ciała. Młodzieży i rodzinom budującym cztery ołtarze na trasie procesji. Służbie liturgicznej i niosącym feretrony, świece, obrazy i sztandary oraz baldachim. Strażakom zabezpieczającym trasę procesji. Również Zespołowi i Kołu Gospodyń, dzieciom komunijnym i sypiącym kwiaty oraz ich rodzicom. Panu organiście i kościelnemu i wszystkim za każda pomoc i ofiarę składamy serdeczne podziękowania. Zachęcamy do uczestnictwa w oktawie Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów na popołudniowych procesjach aż do czwartku.

foto: Błażej Adamus