Brak wolnych miejsc, Parafialna Pielgrzymka Sanktuaria Francji i Hiszpanii

SANKTUARIA FRANCJI I HISZPANII

(12 dni) 15.05. – 26.05.2020

Koszt: 1000 zł + 450 euro

DZIEŃ I (15.05.)  - Zbiórka w Rybarzowicach o godz. 21.00. Przejazd nocny do Altötting w Niemczech.

DZIEŃ II (16.05.)  - W godzinach porannych przyjazd do Altötting.  Msza Św. w kaplicy „Czarnej Madonny”, gdzie miały miejsce dwa cuda przywrócenia do życia. Zwiedzanie miasta: Kolegiata Św. Filipa i Jakuba, bazylika św. Anny, klasztor kapucynów związany ze św. Konradem z Parzham. Następnie przejazd do Neuschwanstein – zwiedzanie zamku króla Ludwika Bawarskiego na którym wzorował się Walt Disney. Przejazd na nocleg. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III (17.05.) – Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd do Paray-le-Monial, gdzie św. Małgorzacie Marii  Alacoque objawił się Jezus w tajemnicy Swojego Boskiego Serca wskazując na obietnicę I piątków miesiąca: „Kto odprawi 9 pierwszych piątków miesiąca nie umrze nie pojednany z Bogiem”.  Nawiedzenie sanktuariów Małgorzaty Alacoque i ks. Klaudiusza de la Colombiere. Zwiedzanie bazyliki której fundatorem był w 973 r. opat z Cluny Odilon (pomysłodawca świąt Wszystkich Świętych). Po drodze Msza św. Następnie przejazd do Ars de Formiers – miejsca gdzie proboszczem był św. Jan Maria Vianney, patron proboszczów. Nawiedzenie sanktuarium. Przejazd do La Salette – sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, miejsca, gdzie miało miejsce objawienie się Matki Boskiej parze pastuszków. Nawiedzenie sanktuarium. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV (18.05.) Śniadanie. Wyjazd do Pont-de-Gard – zwiedzanie pozostałości po Akwedukcie rzymskim. Msza św.. Przejazd do Avignonu, miejsca rezydowania papieży – zwiedzanie z zewnątrz: most Św. Benedykta, bazylika papieska, pałac papieski, ratusz. Następnie przejazd do Arles – miasta Van Gohga i cesarza Konstantyna. Zwiedzanie z zewnątrz – teatr i amfiteatr rzymski, termy Konstantyna, bazylika św. Trophimusa. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ V (19.05.) -  Śniadanie i wykwaterowanie. Po śniadaniu wyjazd do Montserrat – Katalońskiej Częstochowy. Nawiedze nie sanktuarium Czarnej Madonny. Msza św. Przejazd do Manresy – miejsca, gdzie w pustelni 11 miesięcy spędził św. Ignacy Loyola. Zwiedzanie: bazylika la Seu, carrer del Balc. Przejazd na Costa Brava. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VI (20.05.)  Śniadanie.  Wyjazd do Barcelony. Zwiedzanie miasta: Sagrada Familia, Parki: Guell i Cytadela, budownictwo Gaudiego, Katedra św. Eulalii, Bazyliki Matki Boskiej Morskiej i Merce, dzielnica gotycka, Ramble, wzgórze Montjuch, Powrót do hotelu na Costa Brava. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VII (21.05.) Po śniadaniu wyjazd do Carcassonne – miasta związanego z sektą Katarów, które pozostało nie zmienne się od XIII w. Zwiedzanie miasta – mury obronne, zamek Troncavelów, bazylika. Przejazd do Lourdes – miejsca, gdzie miała objawienia Maryjne św. Bernadeta Soubirous. Nawiedzenie miejsc związanych z objawieniami i Bernardetą. Msza św., droga krzyżowa, obiadokolacja, procesja ze świecami, nocleg.

DZIEŃ VIII (22.05.) Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd do Azay-le-Rideau  zamku w Dolinie Loary z czasów Franciszka I. Zwiedzanie zamku. Przejazd do Tours – miasta związanego ze Św. Marcinem. Zwiedzanie miasta: Katedra św. Gatiena, starówka. Nawiedzenie bazyliki św. Marcina – msza św. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ IX (23.05.) Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd do Mont St. Michael – sanktuarium Michała Anioła. Tutaj w 709 r. biskupowi z Avranches św. Aubertowi objawił się anioł. Przejazd do Grainville-Langannerie, gdzie znajduje się jedyny wojskowy polski cmentarz z czasów II wojny światowej. Msza św. Przejazd do Lisieux. awiedzenie miejsc związanych ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ X (24.05.) Msza św. Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd do Paryża. Zwiedzanie miasta: Opera Garniera, Perfumeria Fragonard, plac Vendome, ogrody Tulieries, Louvres, bazylika Sacre Coeur, wieża Eifla, rejs po Sekwanie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ XI (25.05.) Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium Cudownego Medalika. Msza św. Zwiedzanie miasta: Opactwo Sait Germain de Pres, Kościół Saint Sulpice, ogrody i pałac Luxembourg, Panteon, Sorbona, Kościół St. Severin, Katedra Notre Dame, Ratusz, Centrum G. Pompidou, Kościół St. Eustache – gdzie proboszczem był  św. Vincenty a Paulo. Obiadokolacja we FLANCHU. Wieczorem wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ XII (26.05.) Przyjazd do Rybarzowic w godzinach popołudniowych.

INFORMACJE DODATKOWE:

• Przejazd komfortowym autokarem LUX
  • Pokoje 2-3 osobowe hotelach i domach pielgrzyma
  • 9 śniadań, 10 obiadokolacji
  • Zwiedzanie z przewodnikiem
  • Opieka pilota
  • Opieka duchowa kapłana
  • Ubezpieczenie KL 20.000 euro i NNW 10.000 zł
  • Kolejność zwiedzania może ulec zmianie
  • Zapisy do 10 stycznia 2020 r., przy zapisie należy wnieść opłatę 50 euro oraz podać dane: pesel, adres, nr telefonu. Termin pozostałej kwoty zostanie podany po ustaleniu rezerwacji w hotelach.
  • Telefon kontaktowyks. Tomasz  882 669 265