„Cierpliwość jest pasem bezpieczeństwa duszy, który broni ją i chroni od wszelkiej perturbacji” Św. Antoni z Padwy

25-06-2017, 20:50

"Chrzest święty jest fundamentem całego życia
chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą
otwierającą dostęp innych sakramentów.
Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu
i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami
Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół
i stajemy się uczestnikami jego posłania.
Chrzest jest sakramentem odrodzenia przez wodę
i w słowie” (KKK 1213).

W celu załatwienia formalności związanych z chrztem dziecka należy:

• Zgłosić się do kancelarii parafialnej i przedstawić dokumenty:
    • Odpis skrócony aktu urodzenia dziecka - z Urzędu Stanu Cywilnego.
    • Należy podać dokładne dane rodziców: imiona ich rodziców i nazwisko panieńskie matki, data i miejsce urodzenia, data i miejsce ślubu kościelnego, adres zamieszkania.
    • Dane rodziców chrzestnych – adres zamieszkania; miejscowość, ulica, numer domu.
    • Rodzice chrzestni (z innej parafii): zaświadczenie od Ks. Proboszcza, że są praktykującymi katolikami (należy dostarczyć przed chrztem św.).

Chrzest udzielany jest w trzecią niedzielę miesiąca ( a także w Święta Bożego Narodzenia i Wielkiej Nocy) podczas Mszy św. o godz. 11:00. Zainteresowani tym Sakramentem nasi Parafianie uczestniczą w spotkaniu przygotowującym w sobotę przed wybraną niedzielą o godz. 18:40 w kościele.

W DZIEŃ CHRZTU: rodzice oraz chrzestni wraz z dzieckiem zgłaszają się 10 minut przed uroczystością w zakrystii , gdzie rozpoczynaja się wstepne obrzędy chrztu św.