III NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.01.2023

Jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do odkrycia radości z przynależności do Kościoła w którym jesteśmy rodziną dzieci Bożych. Prośmy w czasie dzisiejszej Mszy św., abyśmy tutaj zawsze czuli się jak w domu w którym zawsze jest miejsce dla każdego.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą niedzielę przeznaczone na dalszy remont naszego kościoła.

2. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) wtorek, 24 stycznia – wspomnienie  św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła.

b) środa, 25 stycznia – święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła.

c)  czwartek, 26 stycznia – wspomnienie śww. biskupów Tymoteusza i Tytusa.

d) sobota, 28 stycznia – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

3. W dzisiejszą niedzielę o godz. 18.30 w kościele p. w Przemieniania Pańskiego w Buczkowicach odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu zespołu ZAKOPOWER.

4. W przyszłą niedzielę, 29 stycznia na Mszy św. o godz. 16.00 i po niej Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Rybarzowice zaprasza na koncert kolęd i pastorałek poświęcony pamięci Piotra Nikla.

5. W terminie 27.04. – 8.05. planowana jest z naszej parafii 12- dniowa samolotowa pielgrzymka do Sanktuariów Portugalii z Andaluzją Hiszpańską. W programie m.in. Porto – Santiago de Compostela – Coimbra – Fatima – Sewilla – Malaga – Giblartar. Koszt: 800 euro + 1500 zł + koszt biletu lotniczego po rezerwacji grupowej. Zapisy u Ks. Tomasza do 4 lutego. Pozostałe informacje i szczegółowy plan znajduje  się przy prasie katolickiej, wywieszony jest w gablocie jak również na stronie internetowej parafii.

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Gość Niedzielny i Niedziela są w cenie 10 zł. Jest już dostępny Mały Gość Niedzielny dla najmłodszych w cenie 7 zł.