XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2021

Pan Jezus – w obliczu sporu swoich uczniów daje wskazówkę, jak kształtować relację międzyludzkie. Wzywa do postaw służby, która jest wyrazem miłości bliźniego.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) poniedziałek, 20 września – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja i Pawła.

b) wtorek, 21 września – święto św. Mateusza apostoła i ewangelisty.

c) czwartek, 23 września – wspomnienie św. Ojca Pio.

d) piątek, 24 września – święto Rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Bielsku-Białej.

2. Przeżywamy dziś III niedzielę miesiąca. Składka przeznaczona jest na dalszy remont naszego kościoła. Jednocześnie składamy serdeczne Bóg zapłać ofiary złożone na pomnik śp. Ks. Proboszcza Władysława Urbańczyka.

3. W czwartek, 23 września po Mszy św. wieczornej w kościele odbędzie się kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania z klas I i II szkoły średniej.

4. W przyszłą niedzielę ofiarą do puszek przed kościołem wspieramy Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

5. Zostało 15 miejsc na pielgrzymkę do Częstochowy – Kalisza – Torunia – Lichenia, którą planujemy w dniach 22-24 października br. Koszt: 350 zł (przejazd, 2 noclegi i wyżywienie). Szczegółowy plan jest wydrukowany w gazetce, zamieszczony w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zapisy u ks. Tomasza.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.W zakrystii można nabyć jeszcze specjalny numer Gościa Niedzielnego poświęcony nowym polskim błogosławionym.