XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.09.2022

Bogacz i Łazarz nie mają ze sobą nic wspólnego, chociaż znajdują się w swoich polach widzenia. Bogacz codziennie widzi Łazarza, ale do tej obecności przy bramie swojego pałacu, tak się przyzwyczaił, że go nie dostrzega. Wrzody pokrywające ciało żebraka sprawiły, że Bogacz odwracał od Niego oczy. Łazarz natomiast przyzwyczaił się już do swojego losu, dlatego nie jest zdziwiony, że nikt go nie zauważa. Jedyne co ich łączy to śmierć, która kończy czas ziemskiego życia i rozpoczyna wieczność – dla każdego z nich odmienną.

1. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary na dalszy remont naszego kościoła.

2. W dzisiejszą niedzielę ofiarą do puszek przed kościołem można wesprzeć Diecezjalne Radio Anioł Beskidów.

3. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) wtorek, 27 września – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera.

b) środa, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika.

c) czwartek, 29 września – święto śww. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.

d) piątek, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.

e) sobota, 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to pierwsza sobota miesiąca. Rozpoczynamy w tym dniu nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do soboty o 17.30, a w niedzielę o 15.30. Przypominamy o konieczności noszenia odblasków i używania oświetlenia w rowerach.

4. W dniach 21-23 października br. planowana jest z naszej parafii 3-dniowa pielgrzymka do Sanktuariów Dolnego Śląska. W programie: Wrocław – Trzebnica – Legnica – Krzeszów – Wambierzyce – Bardo Śląskie – Góra św. Anny. Koszt: 480 zł. Szczegółowy program do zabrania znajduje się przy gazetkach, wywieszony jest w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej. Zapisy u ks. Tomasza i w zakrystii do przyszłej niedzieli (2 października). Przy zapisie należy wpłacić 100 zł zaliczki.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest już Mały Gość Niedzielny dla najmłodszych na miesiąc październik.