I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021

Adwent to czas przeżywania teraźniejszości. Dlatego na progu adwentu liturgia wzywa Kościół, aby na nowo głosił wszystkim narodom swe przesłanie: Bóg przychodzi. Przychodzi, bo chce nas wyzwolić od zła i śmierci, od tego wszystkiego co uniemożliwia nam prawdziwe szczęście. Bóg przychodzi, aby nas zbawić!

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) wtorek, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła.

b) piątek, 3 grudnia – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

c) sobota, 4 listopada – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy.

2.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę przeznaczone na dalszy remont naszej świątyni.

3.  Rozpoczynamy okres adwentu. Wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież zachęcamy do uczestnictwa w Roratach, które w naszym kościele odprawiane będą codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Dzieci z lampionami ustawiają się na środku kościoła. Codziennie przed Roratami o godz. 6.15 będą śpiewane w kościele Godzinki. W niedzielę Godzinki o godz. 6.20, o 15.00 Godzina Miłosierdzia i Nieszpory adwentowe.

4. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece CARITAS. Ofiary za opłatki są przeznaczone na wynagrodzenie całorocznej posługi Pana Kościelnego i Pana Organisty. Z kolei ofiary składane za świece przeznaczone są na świąteczną pomoc charytatywną dla potrzebujących. Koszt małej świecy to 7 zł, a dużej 20 zł. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty przed każdą Mszą św. oraz dodatkowo w I czwartek i I piątek  od 16.00 – 17.00.

6. Chorych z posługą sakramentalną nawiedzimy w domach w I piątek od godz. 8.00, jak również  przed świętami.

7. W przyszłą niedzielę, 5 grudnia modlitwą i ofiarą do puszek przed kościołem wspieramy Kościół na Wschodzie.

8. Ochotnicza Straż Pożarna w Rybarzowicach będzie rozprowadzać kalendarze na rok 2022, od 4 grudnia przez wszystkie soboty i niedziele. Druhowie zachowają zalecenia epidemiczne i nie będą wchodzić do domów. Osoby wyrażające chęć wsparcia OSP proszone są o wyjście do druhów na zewnątrz budynków. Szczegółowe informacje znajdują się na wydrukowanych ulotkach przy prasie katolickiej.

9. Zachęcamy do nabywania pracy katolickiej. Jest dostępny Mały Gość Niedzielny na okres adwentu.