OGŁOSZENIA

I NIEDZIELA ADWENTU – 3.12.2023

Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Czuwajmy, więc na modlitwie i ufnie oczekujmy.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:

a) W poniedziałek, 4.12, wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. b) W środę, 6.12, wspomnienie św. Mikołaja, biskupa. c) W czwartek, 7.12, wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Jest to zarazem I czwartek miesiąca. Modlimy się o nowe powołania do służby w Kościele. d) W piątek, 8. 12, Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Na Roratach odbędzie się poświęcenie medalików dla dzieci z klas III przygotowujących się do I Komunii św. W tym dniu Matka Boża w objawieniach szczególnie zachęca do modlitwy w czasie tzw. Godziny Łaski. Również w naszym kościele będzie możliwość prywatnej modlitwy od godziny 12.00 – 13.00. W tym dniu przypada również 70 rocznica powstania Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy na godzinę 20.00 na Nabożeństwo Maryjne, zakończone Apelem Jasnogórskim. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. e) W sobotę, 9.12, przypada dzień imienin ks. Kanonika Wiesława. Polecajmy Go w naszych modlitwach.

2. Dzisiaj ofiarą do puszek wspieramy Kościół na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. Rozpoczynamy okres Adwentu. Wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież zachęcamy do uczestnictwa w Roratach, które będą odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.45. Dzieci z lampionami ustawiają się na środku kościoła. Codziennie o 6.15 będą śpiewane Godzinki. W niedzielę zapraszamy na Godzinki na 6.20, oraz na Nieszpory o 15.30 poprzedzone Godziną Miłosierdzia. Przypominamy o obowiązku noszenia odblasków.

4. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Ofiary za opłatki są przeznaczone na wynagrodzenie całorocznej posługi panów kościelnego i organisty. Z kolei ofiary składane za świece przeznaczone są na świąteczna pomoc charytatywną dla potrzebujących. Informujemy, że koszt produkcji małej świecy to 10 zł, a dużej 20 zł. Zachęcamy do wsparcia tego dzieła.

5. Zachęcamy dzieci i młodzież do podzielenia się otrzymanymi z okazji św. Mikołaja słodyczami i zabawkami, które zostaną przekazane dzieciom z Domu Dziecka. Dary można będzie składać do kosza wystawionego przy ołtarzu Matki Bożej Pocieszenia do poniedziałku 11 grudnia.

6. Z wyprzedzeniem informujemy, że: Spowiedź przedświąteczna odbędzie się we wtorek, 19 grudnia, a odwiedziny chorych w piątek, 22 grudnia. Natomiast w dniach od 17 do 20 grudnia nasza parafia będzie przeżywać renowacje Misji Świętych. Będzie to czterodniowe odnowienie zeszłorocznych Misji, które poprowadzi znany nam już Misjonarz Świętej Rodziny – ks. Bogusław Jaworowski. Zaplanujmy tak przedświąteczne przygotowania, aby znaleźć czas na uczestnictwo w tych rekolekcjach.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii jest do nabycia nowy dwumiesięcznik Gość Niedzielny Historia Kościoła w cenie 12 zł.