Pielgrzymka do Częstochowy – Kalisza – Torunia – Gniezno – Lichenia

przez | 30 października 2021

W dniach 22-24 października br. 50 osobowa grupa naszych Parafian wraz z ks. Tomaszem pielgrzymowała autokarem do Sanktuariów naszego kraju. Pierwszym miejscem na trasie pielgrzymki była Jasna Góra, gdzie pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. oraz powierzyli swoje intencje Bogu, przez wstawiennictwo Jasnogórskiej Pani. Następnym miejscem był Toruń i wizyta w Radiu Maryja. Wieczorową porą wszyscy w modlitwie różańcowej i apelu jasnogórskim, w kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II powierzali Bogu swoje rodziny. Pierwszy dzień pielgrzymki zakończył się noclegiem na kampusie Akademii Kultury Społecznej i Medialnej. Kolejny dzień pielgrzymowania rozpoczął się od zwiedzania z miejscowym przewodnikiem starówki Torunia. Następnie pielgrzymi nawiedzili katedrę w Gnieźnie, po czym udali się do Lichenia na Mszę św. w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Drugi dzień pielgrzymki zakończył się uczestnictwem w apelu jasnogórskim. Trzecim dniem była niedziela. Po Mszy św. w  Sanktuarium cała grupa udała się do Lasku Grąblińskiego – miejsca licheńskich objawień, następnie do Polskiego Nazaretu – Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu. Po czym w porze wieczornej wszyscy wrócili do Rybarzowic. Oprócz zwiedzania miejsc świętych, każdego dnia modlitwą i śpiewem uwielbiali Boga. Jemu niech będą dzięki, za ten duchowo bogaty czas….

Link do pobrania zdjęć: https://drive.google.com/drive/folders/1I1kfTwTW0Ds3T4vjLhkh-jiNqW5cblqq?usp=sharing